HÍREK

HÍREK : Gálamérkőzés

Gálamérkőzés

2009.01.18. 09:46

A spanyol pontvadászat Január közepére érkezett el félidejéhez, így a Barcelona szombat este az őszi szezon utolsó mérkőzését játszhatta le a Deportivo la Coruna ellenében, a Camp Nouban. A bajnokságot eddig is magabiztos, tizenkét pontos előnnyel vezető katalánok ismét felülkerekedtek ellenfelükön, és ezzel nem csak az újabb három pontot szerezték meg, hanem egy ugyan kevésbé fontos, de igen komoly teljesítményről árulkodó címet is. Az Osasuna elleni küzdelmes győzelemmel már beállították a tavalyi Real Madrid rekordját, és most meg is döntötték azt, így Puyolék minden idők legjobb őszi szezont produkált spanyol csapata, ötven megszerzett ponttal.

A Depor kiváló őszt produkálva a 8. helyről futott neki a mérkőzésnek, kemény csatát ígérve erre a szombat estére. Ennek megfelelően Josep Guardiola az egyik legerősebbnek mondható felállást választotta, amit a rendelkezésére álló játékosokból ki lehetett állítani. Iniesta ugyan a padról figyelte az első hetven perc alakulását, ám a pályán volt Puyol, Dani Alves, Xavi, Touré Yaya, valamint a Messi, Eto’o és Henry alakította támadó hármas, amely végül komoly szórakozást biztosított a közönségnek.
A kezdő sípszót követően máris megmutatkozott, hogy ebben a kezdőben milyen erők rejlenek, hiszen egy labdavesztést követően Messi indulhatott meg, majd adott kiváló passzt a második hullámban kapu elé érkező Henrynek, a francia azonban nem tudta megszerezni a vezetést már a 27. másodpercben, hiszen kissé középre érkező kapáslövését Aranzubia jó reflexekkel hárította. A hirtelen jött nagy helyzet után nem következett azonban újabb, az első tíz percben a Barcelona már jól megszokott labdatartós, sok passzos játékát láthatta a közönség, hiába adtak bele mindent Verduék, már ami a futómennyiséget illeti. Több ígéretes helyzet is kialakult, ám ezek egyike sem jutott a kapuhoz igazán közel. A 11. percben is egy ilyen lehetőség volt kibontakozóban, mikor Dani Alvest buktatták hátulról, aki, mintegy húsz méterről aztán a sorfalba lőtte a labdát. Ezt követően is hasonló képet mutatva folytatódott a játék, amikor is a 15. percben egy bal oldali Eto’o szóló után jutott a kameruni támadó lövéshez, ám a keresztbe ellőtt labda elsuhant a kapu és az érkező játékosok orra előtt is.
Az állandó nyomás végül a 21. percben hozta meg eredményét, amikor is Xavi adott zseniális labdát Messinek, aki ugyan passzolhatott volna Eto’onak is, de ehelyett inkább keresztbe vezette a két védőn a játékszert, és okosan gurította el a labdát a védőkkel egy irányba mozgó Aranzubia mellett, hogy ott a kapufa a hálóba segítse azt. Nem sokáig pihenhettek helyükön ez után a szurkolók, a 27. percben ugyanis ismét gól után ugorhattak fel helyeikről. Messi és Dani Alves kavartak a jobb oldalon, aminek az eredménye egy zseniális külsővel beadott labda lett, amit aztán a kapu előteréből, két védő társaságából felugorva ’Titi’ Henry helyezett gyönyörűen, fejjel a kapuba. 2-0 a hazaiaknak!
Alig telt el pár perc, és újabb akciót jegyezhettek fel a meccs krónikásai, ezúttal Henry távoli bombájába léptek bele a védők. A 41. percben azonban ismét nem volt, aki mentsen, Messi remek kiugratása után Alves ismételten megsüvegelendő pontossággal ívelt középre, ahol Keita fejelt kapura egy gyönyörű csukamozdulattal, ám Aranzubia ezt még hárította, nem úgy mint a kipattanót, melynél már esélye sem volt a közelről bombázó Eto’o ellen. 3-0 volt tehát már az első félidő végén, így nyugodtan vonulhattak a hazai játékosok az öltözőbe.
A második félidő sem kezdődött kisebb nyomással, az 51. percben ismét Messi jutott lehetőséghez, ezúttal Henry labdája után, ám itt senki nem érkezett a kapusról kifele pattanó labdára. A mérkőzés jellege ugyan nem változott jelentősen, ám komolyabb helyzet ezt követően nem alakult ki egy ideig, leszámítva az este egyetlen Valdes kapujára irányuló labdáját, egy szöglet utáni fejes formájában, azonban a hálóőr újabb szögletre irányította a lehulló labdát. Magabiztosan, helyenként bravúros módon passzolgattak a katalánok a játékrész első felében, ám ezúttal már nem jutottak el a vendég kapuig többször, így indokoltnak tűnt a váltás. A 70. percben meg is lépte ezt a katalán mester, és Yaya Touré helyére felhozta a már nagyon hiányolt Iniestát, hatalmas ováció közepedte. Egyből meg is élénkült a helyzet a pályán, és nagyszerű összjátékot követően Henry adott külsővel középre, azonban Iniesta kapásból csak a kapu felé tudta tüzelni a labdát. Ígéretes támadások sorozata alakult ki ismét, amelyekre az Iniesta és Xavi általá előkészített Henry ziccer tette fel a koronát, 4-0! Nem volt azonban megállás, a kékek középkezdése után két perccel már Puyol került hatalmas ziccerbe Iniesta révén, ám a csapatkapitányt elakasztotta a már átvert Aranzubia, aki így a kiállítás sorsára jutott. A büntetőt az éppen soron következő Samuel Eto’o értékesítette magabiztosan , a kapu jobb oldalába lőve azt, és mivel ezután Xaviék már nem igazán törtek kapura, így az 5-0 lett a végeredmény is.
Újabb nagy gólkülönbségű győzelem tehát a tarsolyban, és a Camp Nou továbbra is bevehetetlennek tűnik az idei bajnokságban.

FC Barcelona – Deportivo La Coruna: 5-0 (3-0)