HÍREK

HÍREK : A Barca a tabella élén

A Barca a tabella élén

2008.11.02. 22:00

A Barca 4-1-es győzelmével egy újabb meccsel toldotta meg a sikerszériáját. A találkozó előtt napokig rossz volt az idő Málagában, és a meccs alatt is folyamatosan zuhogott az eső, de a Barca magabiztos győzelmet aratott. A Primera Division kilencedik fordulójának szombati mérkőzései közül kiemelendő, hogy a Valencia hazai pályán kikapott a Racingtól 4-2-re, ezzel a játéknapot követően biztosan a Barcelona fogja vezetni a bajnoki tabellát.

Josep Guardiola edző a meccs előtt nem vállalt túlzott kockázatot ezúttal, hiszen egy alapvetően erős kezdőcsapat futott ki a víztől tocsogó gyepszőnyegre a La Rosaledában. Kimaradt a tizenegyből Henry, Iniesta visszakerült a támadósorba, míg a balhátvéd poszton Puyol pótolta Abidalt.

A rendkívül rossz talajú pályán inkább a Barcelona próbálkozott kezdeményezni az első percekben, és ennek eredményeként jutott szabadrúgáshoz is a katalán együttes. A Messi által kiharcolt pontrúgáshoz Xavi állt oda a kaputól húsz méterre, és nagy gólt ragasztott a háló bal felső sarkába. A találat után viszonylag gyorsan magára talált a Málaga, és több veszélyes támadással jelezte: a rossz talaj ellenére korántsem mond le az egyenlítésről.
Nem is váratott sokáig magára a gól, a 13. percben ugyanis hiába védett Valdés Piqué hibája után, a kipattanó játékszert Duda a jobb felső sarokba lőtte a tizenhatosról.1-1!
A nézőknek nem volt sok idejük szotyolázni a La Rosaledában, hiszen Leo Messi villámgyorsan változtatott az álláson az egyenlítést követően, a 18. percben.
A Málaga védői röviden szabadítottak föl a saját tizenhatosukon belül, a labda éppen Messihez került, aki ballal, éles szögből kilőtte a hosszú sarkot. 1-2! A találat után is inkább a Barcelona maradt kezdeményező szerepben, és ha nincs a rossz minőségű talaj, könnyen megszülethetett volna a harmadik katalán gól is. A 25. percben ugyanis Xavi csak a labda lelassulása miatt nem tudott kapura lőni tíz méterről, tiszta helyzetből, normális körülmények között könnyen a kapuba lőhetett volna a legutóbbi Eb legjobb játékosa.
Az első félóra után némileg leült a játék, a kezdeti nagy rohanás helyét inkább a megfontoltság vette át, ami mind a két csapat szempontjából érthető hozzáállás volt.
A szünetig hátralévő időben már nem változott a játék képe, a játékrész utolsó szakaszában már inkább a küzdelem dominált, így a játékosok 2-1-es Barcelona vezetéssel vonulhattak pihenőre.
A pihenő után hosszú ideig az állóháború folytatódott az esős málagai pályán, ám az 53. percben ismét a Barca villant, és megszerezte a nyugtató hatású harmadik gólját. Ehhez azonban hozzá kell tenni, hogy még ezt megelőzően cserélt Pep Guardiola, és Andrés Iniesta helyett érkezett Thierry Henry. A francia villámgyorsan meghálálta a bizalmat, mert Eto'o középre ívelését okosan lefejelte az érkező Xavinak, aki hét méterről ballal lőtt Arnau kapujába. 1-3!
Az újabb Xavi gólt követően nem tudott újabb erőtartalékokat mozgósítani a Málaga, mely alárendelt szerepet játszott a meccs ezen szakaszában. Ez persze köszönhető volt a Barcelonának is, mely a nehéz körülmények közepette is képes volt irányítani a játékot. Helyzetekből ekkor már arányosan kevesebb volt, ugyanakkor a 65. percben könnyen megszülethetett volna a negyedik vendég találat, mert Dani Alves távoli szabadrúgása a jobb oldali kapufáról vágódott a pályán kívülre.
A továbbiakban sem változott a játék képe, a Barcelona irányított, a Málaga pedig hiába próbált, igazán nem tudott közel kerülni Valdés kapujához. A 81. percben aztán végleg lezárta a küzdelmet a Barca, Dani Alves távoli bombájába szerencsétlenül ért bele Welington, ezzel a labda védhetetlenül vágódott a hálóba.
Ezzel le is zárult a lényegi küzdelem, a Barcelona még a rendkívül rossz talajú pályán is tudott négy gólt lőni, ami még akkor is remek teljesítmény, ha bizonyos esetekben a szerencsére is szüksége volt Pep Guardiola csapatának a gólszerzéshez.
A legfontosabb ugyanakkor, hogy senki nem sérült meg, a három pont illetve a tizenegyedik sorozatbeli győzelem pedig zsebben van.Ennek, valamint a Valencia botlásának köszönhetően 2007 májusa után ismét vezeti a bajnoki tabellát a Barcelona, még ha az előny egyelőre roppant szűk is...
Málaga - FC Barcelona: 1-4 (1-2)
Málaga, Rosaleda
30.000 néző
Vezette:
Velasco Carballo
Málaga CF: Arnau; Gámez, Weligton, Hélder, Calleja; Eliseu, Miguel Angel, Apońo (Fernando, 67'), Duda (Luque, 75'); Baha és Adrián (Nacho, 61').

FC Barcelona:
Valdés; Alves, Piqué, Puyol, Márquez; Touré Yaya, Xavi, Iniesta (Henry, 49'), Busquets; Messi (Víctor Sánchez, 79') és Eto'o (Bojan, 84').

Gólok: 0-1, 5': Xavi. 1-1, 12': Duda. 1-2, 18': Messi. 1-3, 52': Xavi. 1-4, 80': Weligton (öngól).
A találkozó legjobbja: Xavi Hernández