HÍREK

HÍREK : A Barca lemosta a Bayernt

A Barca lemosta a Bayernt

2009.04.09. 13:24

Sokan sejtették, mások nem gondolták, hogy a Bayern Münchenből is edzőpartnert tud faragni a Barcelona, egy este erejéig, ahogyan azt már tette jó néhány együttessel az idény folyamán. Hiába egy BL elődöntős szereplés volt a tét ezen a kedd estén, negyvenöt perc játék gyakorlatilag minden kérdést eldöntött, és egy pillanatig nem lehetett kétséges a Barcelona dominanciája, megdöbbentő erőfölénye.

A várakozásoknak megfelelően a Barcelonánál semmit nem bízott a véletlenre Pep Guardiola, aki a lehető legerősebb csapatát küldte pályára, beleértve a Messi, Henry, Eto’o támadósort. A legjobb csapat pedig bizonyította, hogy valóban kiváló, a Bayern München ugyanis rendkívül keveset tudott ténylegesen játszani a labdával, támadásokat sokáig egyáltalán nem tudott vezetni.

Az első komolyabb lehetőséget Thierry Henry egy kicsit szerencsésebb labdaátvétellel már az ötödik percben gólra válthatta volna, és ugyan ekkor még Demichelis menteni tudott a gólvonalról, a helyzet már jelezte, hogy nehéz félidő vár a bajorokra. A 8. percben már Eto’o húzta magára a vendég védőket a tizenhatos vonalán, indította a jobb oldalon kiugró Messit, aki a tiszta gólhelyzetben a hosszú sarokba gurított.

A gyors vezető gólt újabb találat követte, ugyanis néhány perccel később már fordított szereposztásban tűnt fel Messi és Eto’o, előbbi játszotta be a labdát a védők mögé, utóbbi pedig el tudott lőni Butt mellett. 12. perc, 2-0! A kiváló kezdést valamelyest visszafogottabb folytatás követte, de a továbbiakban is olyan érzése lehetett a tétlen szemlélőnek, hogy legalább egy osztálynyi különbség van a két gárda között.

Bár a Barca legfőbb erősségének sokan a félelmetes támadósort említenék, a meccs döntő tényezője ezúttal is az egész pályás, rendkívül agresszív letámadás volt, ami gyakorlatilag minimalizálta a Bayern támadási lehetőségeit. A müncheniek már a saját térfelükről is nehezen tudták kihozni a labdát, ezt pedig ki tudta használni a Barcelona a támadó játékosainak a minőségi különbségével.

A félidő hajrájában aztán ismét gólokkal bizonyította a gránátvörös-kék együttes, hogy ki az úr a háznál, de lőhetett volna gólt tizenegyesből is a 18. percben, amikor Leo Messit nyilvánvalóan felvágta Lell, ám Howard Webb még az argentinnak adott sárga lapot, ami még magával hozta Pep Guardiola első kiállítását a Barca első csapatánál.

A harmadik gólra a 37. percig kellett várni, amikor Thierry Henry hagyta faképnél a baloldalon Oddót, majd pontosan adott középre a berobbanó Messinek, aki szorult helyzetben is a hálóba lőtt. 3-0! Ez a gól végképp megtörte a német együttest, és csak perceket kellett várni a negyedik találatra. A 43. percben egy varázslatos támadásvezetés követően Eto’o sarkalta ki a játékszert Henrynak üres területre, a francia pedig higgadtan lőtt laposan a hosszú alsó sarokba. A 4-0-ból lehetett volna öt is, ha a ráadás perceiben Andrés Iniesta egy kicsit higgadtabb tíz méterre az ellenfél kapujától, de így is teljes volt a kép, és egy félidő alatt gyakorlatilag az egész párharc eldőlt a Barcelona javára.

A lenyűgöző első játékrészt egy visszafogottabb második követte, melynek során a katalán együttes végig a kezében tartotta a játék irányítását, de figyelt arra, hogy az erőtartalékaival okosan bánjon. Messiék így a folytatásban nem szakadtak meg teljesen, a labda tartása mellett pedig időnként vezettek olyan támadásokat, amelyekből adott esetben még születhettek volna gólok. Így volt ez az 58. percben is, amikor Butt kapus óriási bravúrral a kapufára ütötte Messi távolabbi lövését, de volt olyan is, hogy a csereként beállt Keita blokkolta a gólvonal előtt az argentin próbálkozását. A második félidőben ugyan már voltak veszélyesebb támadásai a Bayernnek is, Valdésnek gyakorlatilag nem volt figyelemre méltó védenivalója a kilencven perc során. Ez a tény pedig rendkívüli megállapításnak számít egy Bajnokok Ligája negyeddöntőben.

Egy hét múlva visszavágó Münchenben, ám a párharc lényegében eldőlt, nem elsősorban az eredmény, sokkal inkább a jelentős tudáskülönbség okán. A Barcelona lassan készülhet az elődöntőre, ahol könnyen lehet, hogy a Liverpoolt idegenben 3-1-re legyőző Chelsea lesz az ellenfele...

FC Barcelona – Bayern München: 4-0 (4-0)